Παρασκευή, 15 Νοεμβρίου 2019

ev media-logo

Βαριά (φιλική) ήττα με 5-0 υπέστησαν τα Άγραφα από τον Αγρότη στο Λιανοκλάδι

Δε χρίζει κριτικής το παιχνίδι, καθώς ο ανώτερος ποιοτικά αλλά και σε κατηγορία Αγρότης Λιαναοκλαδίου επιβλήθηκε με το ευρύ 5-0 των Αγράφων. Η φιλική αναμέτρηση έγινε τη Μεγάλη Πέμπτη 12 Απριλίου (16.30) στο γήπεδο Λιανοκλαδίου.

AGROTHS-AGRAFA

Συνθέσεις ομάδων
Αγρότης (Ζαχαρόπουλος Μ.): Αλεξανδρής, Μαδούρας, Ζήσιμος, Σπυριδάκης, Τζουάνας, Γουργιώτης, Κουτσούκος, Γκούρλιας, Μπουγιώτας, Στυλιανός, Παπαγεωργίου. Στην επανάληψη χρησιμοποιήθηκαν και οι: Νάσιος, Ταμάμης και Σκαρλάτος.
Άγραφα (Αντωνίου Δ.): Πέτρου, Μάρκης, Ντότσικας, Μπισμπίκης, Κατσίκας, Θεοχάρης, Τσιγαρίδας, Γιαννιώτης, Κατής, Καλύβας Κ. Στην επανάληψη χρησιμοποιήθηκαν και οι: Καλύβας Τ., Ράπτης, Αθανασόπουλος, Γαλανός, Ζωχάκης, Κόγιας.
* Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μουστάκας Δημήτρης, με βοηθούς τους Κουτσόβουλο Βασίλη και Μητράσια Βασίλη (Σύνδεσμος Φθιώτιδας).

AGROTHS-AGRAFA 1

Τα γκολ του αγώνα
Το 1-0 (23΄) έκανε με σουτ εκτός περιοχής ο Κουτσούκος, ο  οποίος «έγραψε» και το 2-0 (32΄) με πέναλτι κέρδισε ο ίδιος από τον Μπισμπίκη.
Το κοντινό πλασέ του Μαδούρα (55΄) ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ το… καρέ για την ομάδα του Αγρότη έκανε ο Κουτσούκος (80΄) με τον Πέτρου να έχει μερική ευθύνη στο γκολ.
Λίγο πριν το τέλος, ο Νάσιος φάτσα με το τέρμα δε δυσκολεύτηκε να διαμορφώσει το τελικό 5-0.
Απίστευτη διπλή ευκαιρία για το γκολ της τιμής έχασε ο Καλύβας Κ. στα τελευταία λεπτά, όταν αρχικά σε τετ α τετ νικήθηκε από τον Αλεξανδρή, ενώ στην συνέχεια παίρνοντας το ριμπάουντ έστειλε από κοντά την μπάλα άουτ.

Στο… παρασκήνιο
* Φίλους και γνωστούς συνάντησε ο -εκ Λιανοκλαδίου στην καταγωγή- Δημήτρης Αντωνίου
* Σε αγωνιστική ετοιμότητα των παιχτών του προσπάθησε να κρατήσει τους παίχτες του ο Αντωνίου, που χρησιμοποίησε στο βασικό σχήμα τον Κατσίκα, που αναμένεται να είναι από τα βασικά αμυντικά όπλα στους τελικούς με αντίπαλο τον Αίολο.
* Στην εξέδρα βρέθηκε μεταξύ άλλων και ο προπονητής του Αίολου, Νίκος Τριανταφυλλόπουλος, ο οποίος κατασκόπευσε τον αντίπαλο της ομάδας του στους τελικούς του Πρωταθλήματος.
* Ακόμα και ο Κουτσούκος παραδέχτηκε πως δεν υπάρχει παράβαση στη φάση του 32ου λεπτού, όταν κέρδισε και εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος το πέναλτι που κέρδισε από τον Μπισμπίκη!!