Τρίτη, 21 Ιανουαρίου 2020

ev media-logo

«Μπλακ άουτ» και ήττα στο Φάληρο για το Καρπενήσι Φούτσαλ (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι δύο καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής ποδοσφαίρου σάλας ήρθαν αντιμέτωπες την Κυριακή 8/12, προσφέροντας συγκινήσεις στους φίλους του αθλήματος, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής. Το Φάληρο υποδέχθηκε το Καρπενήσι, που γνώρισε την πρώτη του ήττα με σκορ 9-8, ύστερα από μια φοβερή ανατροπή των γηπεδούχων.karpenisi-futsal-me-faliro1

Στο α΄ημίχρονο οι Καρπενησιώτες ήταν καταιγιστικοί, πετυχαίνοντας γκολ με κάθε πιθανό τρόπο, με το σκορ να φθάνει στο 3-8 και όλα να προμηνύουν μια ακόμα νίκη. Στην επανάληψη, όμως, το σκηνικό άλλαξε άρδην: το Καρπενήσι Φούτσαλ έμεινε «άσφαιρο», οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν αντεπίθεση διαρκείας και έφθασαν στη νίκη με 9-8!

Οι απουσίες στοίχισαν στους Καρπενησιώτες, που στερήθηκαν τις υπηρεσίες των Κατσαδούρου, Μπακαλίδη, Φακίτσα, Ν. Κωστή, Φλέγγα κ.α. Ξεχώρισε ο Άγγελος Παχής που σκόραρε 4 φορές, δις χρίστηκε σκόρερ ο Γενιτσαρόπουλος ενώ από ένα τέρμα πέτυχαν οι: Μ. Κωστής και Μπουμπουρής. Ύστερα από έξι αγώνες, το σύνολο του Δημήτρη Αντωνίου έχει απολογισμό 4 νίκες, 1 ισοπαλία και 1 ήττα και βρίσκεται στη δεύτερη θέση πίσω από το Φάληρο.