Greek Albanian English French German Italian Portuguese Russian Spanish Turkish
Τετάρτη, 18 Ιουλίου 2018

ev media-logo

Αρχίζει αύριο (24/2) το 4ο Πρωτάθλημα Δημοτικών Σχολείων Καρπενησίου. Συμμετέχουν πέντε ομάδες και 58 μικροί αθλητές

Το 4ο Πρωτάθλημα Δημοτικών Σχολείων Καρπενησίου ξεκινάει το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου, με διοργανώτρια την ΠΑΚ και αρωγούς την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας και τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ευρυτανίας.

basket-tournoua-dimotikwn1

Συνολικά πέντε ομάδες και 58 αθλητές απαρτίζουν το τουρνουά, το οποίο θα διεξαχθεί υπό τη μορφή πρωταθλήματος (δύο αγώνες η κάθε μία με την άλλη στην πρώτη φάση και πραγματοποίηση των δύο τελικών μεταξύ 1ου-2ου και 3ου-4ου στην τελική φάση, που θα πραγματοποιηθεί μετά τις διακοπές του Πάσχα).

Οι αναμετρήσεις θα διεξάγονται στο Κλειστό Δημοτικό Γυμναστήριο Καρπενησίου, μεσημβρινές και απογευματινές ώρες. Οι συμμετέχουσες ομάδες είναι οι: Cavaliers, Milwaukee Bucks, Nike B.C, Mech Masters και Karpen Kings.

Τα ρόστερ

CAVALIERS

1.      Κολοκώτσιος Γιάννης

2.      Κουτσιούμπας Νίκος

3.      Τσιάρας Ευάγγελος

4.      Κόπανος Δημήτρης

5.      Γκορόγιας Κων/νος

6.      Πλούμπης Φώτης

7.      Γεωργαλής Παναγιώτης

8.      Κοράκης Διονύσης

9.      Σεργιανάι Γιούλι

10.  Τσιγαρίδας Χρήστος-Νεκτάριος

11.  Ζαρονικόλας Θανάσης

12.  Δροσίνης Φίλιππος

Προπονητής: Κολοκώτσιος Κων/νος

MILWAUKEE BUCKS

1.      Μπεχλιούλης Παναγιώτης

2.      Ζαρονικόλας Θανάσης

3.      Κακαβιάς Δημήτρης

4.      Τσιλίκας Γιάννης

5.      Καρέτσος Νίκος

6.      Ελεζάι Ένι

7.      Κουδουνάς Άρης

8.      Ευθυμίου Δαυίδ

9.      Μπουμπουρής Μύρων

10.  Ζαρονικόλας Κων/νος

11.  Τρίκκας Ηλίας

12.  Τσούμας Δημήτρης


Προπονητές:Μπουμπουρής Γιάννης,Νικολάου Θοδωρής

NIKE B.C.

1.      Μπαρμπούτης Χαράλαμπος

2.      Χρυσικός Φώτης

3.      Γυφτομήτρος Κώστας

4.      Ρουμελιώτης Παναγιώτης

5.      Κατσιάρης Παντελής

6.      Μπαρμπούτης Θεοδόσης

7.      Τουφεκούλας Γιώργος

8.      Ασπροποταμίτης Φώτης

9.      Τσάνε Γιάννης

10.  Τριανταφυλλόπουλος Κώστας


Προπονητές:Καλαμπάκας Χρήστος-Ρουμελιώτης Βασίλης

MECH MASTERS

1.      Κουδουνάς Γιάννης

2.      Κοτσιμπός Θεοδόσης

3.      Λάππας Παναγιώτης

4.      Παρούτσας Ηλίας

5.      Μαντζούφας Γιώργος

6.      Μαρούλης Γιάννης

7.      Αρμάγος Νικηφόρος

8.      Γεμενής Γρηγόρης

9.      Κωστής Άγγελος

10.  Ζαχαράκης Χαράλαμπος

11.  Λακιώτης Αντώνης

12.  Γαλανός Δημήτρης


Προπονητής: Αρμάγος Χρήστος


KARPEN KINGS

1.      Σταμούλης Θωμάς

2.      Κολοβός Γιάννης

3.      Μουρτογιάννης Ναπολέων

4.      Μουρτογιάννης Βασίλης

5.      Τσάκνης Νικόλαος

6.      Ρεσίτης Άγγελος

7.      Ανδρέου Φώτης

8.      Αυγέρης Άγγελος

9.      Κολοβός Αλέξανδρος

10.  Παλαιολόγος Δημήτρης

11.  Μάκκας Νικόλαος

12.  Καρφής Θανάσης


Προπονητής:Ανδρέου Νίκος