Παρασκευή, 22 Νοεμβρίου 2019

ev media-logo

Βοιωτία - Ευρυτανία 10 - 0. Διασυρμός...

Την ήττα με το βαρύ 10-0 γνώρισε η ομάδα των προπαίδων Ευρυτανίας από την αντίστοιχη της Βοιωτίας. Η αναμέτρηση διεξήχθη την Κυριακή 22 Απριλίου (12.30) στο ενωσιακό γήπεδο της Βοιωτίας στον Ορχομενό για την δεύτερη αγωνιστική του 6ου Ομίλου στο πρωτάθλημα προεπιλογής Εθνικών ομάδων προπαίδων.

boiotia 493

Συνθέσεις Ομάδων
Βοιωτία (Λέντας Ευάγ.): Καρατζάλης, Χουσιάδας, Καλομοίρης, Σιδέρης, Μίχας, Παντίσκας, Στυλιανός, Λεοντίου, Αλμπάνης, Νίκας, Μπόβαλης. Χρόνο συμμετοχής πήραν και οι: Ρουμάνης, Τσάπρας, Κολοκύθας, Σταματέλος, Κωνσταντίνου, Διώτης, Καλαμάρης.

Ευρυτανία (Φλωράκης Ιωάν.): Φεγγούλης, Λαθύρης, Λιάγκας, Φύκας, Παπαδήμος, Τσούκας, Τσίγκας, Μυρισιώτης, Ρεσίτης, Χρυσαφόπουλος, Καραμπάς. Χρόνο συμμετοχής πήραν και οι: Νούλας και Γιαννοπούλου Ναυσικά.
* Διαιτητής: Καραταΐδης Βασίλης. Βοηθοί: Βλάχου Κατερίνα - Παγούρα Βασίλης (Συνδέσμος Βοιωτίας).

Τα γκολ του αγώνα
Η τεράστια διαφορά δυναμικότητας έφερε απόλυτα φυσιολογικά το τελικό 10-0. Το σκορ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ήταν 2-0 με σκόρερ τους Νίκα με κεφαλιά στο 13΄ και Παντίσκα με πλασέ στο 23ο λεπτό.

Στην επανάληψη, οι νεαροί Βοιωτία πέτυχαν 8 τέρματα στέλνοντας τη μπάλα 10 φορές στα αντίπαλα δίχτυα. Τα γκολ πέτυχαν οι: Αλμπάνης (31΄, 50΄, 52΄), ο Σταματέλος ( 37΄), Λεοντίου (40΄, 47΄), Τσάπρας (43΄), Καλαμάρης (48΄).

PROPAIDES

Επίσης…
* Αν και η προκήρυξη της ΕΠΟ ανέφερε ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν παιδιά γεννημένα το 1999 και το 2000 η ΕΠΣ Ευρυτανίας παρατάχθηκε με ποδοσφαιριστές γεννημένους το 2001 και το 2002 (δυο και τρια χρόνια μικρότεροι) και μόνο έναν του 1999!!

* Ο Καραταΐδης Βασίλης ήταν ο διαιτητής του αγώνα των παίδων Βοιωτίας - Ευρυτανίας (5-1) που διεξήχθη στο γήπεδο του Ορχομενού την Τετάρτη 26 Οκτωβρίου για την 1η αγωνιστική του Πρωτάθλημα προεπιλογής εθνικών ομάδων.

* Μοναδικό κέρδος για τους Ευρυτάνες οι εμπειρίες που κερδίζουν τα παιδιά από τέτοια παιχνίδια.

* Το παρόν έδωσαν ο Προπονητής της Ακαδημίας ποδοσφαίρου Καρπενήσι 2002 και ποδοσφαιριστής της Κρέντης Χρήστος Καλαμπάκας και ο γενικός Γραμματέας της ΕΠΣ Διονύσης Βονόρτας. Κανένα άλλο μέλος δεν έχει παρακολουθήσει ΚΑΝΕΝΑΝ εκτός έδρας αγώνα των μικτών ομάδων.

PROPAIDES 2

Φθιώτιδα - Φωκίδα 1 - 2
Στον άλλο αγώνα του ομίλου η Φωκίδα έκανε το «μπαμ» καθώς επικράτησε εκτός έδρας με 2-1 της Φθιώτιδας. Τα γκολ των νικητών πέτυχαν οι: Λούπουλ (25΄) και Σγουρός (59΄), ενώ προσωρινά είχε φέρει το ματς στα ίσια ο Καραγιάννης. Στο 40΄, η ομάδα της Φωκίδας έχασε την ευκαιρία να κάνει το 0-2, καθώς ο Λούπουλ έχασε πέναλτι.